Dolarda Güçlü Seyir Sürecek Mi?

T. Rowe Price ve Fidelity International’ın da aralarında bulunduğu yüksek profilli bazı yatırımcılara göre, dolarda yükselişin sonunun geldiğini söylemek için henüz erken olabilir. Bloomberh HT’nin aktardığına göre Rowe Price’a göre Fed’in gelecek yıl faiz indireceğine ilişkin beklentileri abartılı.

Önümüzdeki günlerde ABD’de büyüme ve diğer büyük ekonomilere kıyasla daha yüksek faiz oranları doları desteklemeye devam edecek.

“BOĞA PİYASANIN SONU GELDİ”

Fidelity International Portföy Yöneticisi George Efstathopoulos, “’Dolar boğa piyasasının sonu geldi’ diyebileceğimizi düşünmüyorum. Kısmen bu görüşü yansıtacak şekilde genel yerel para birimi pozisyonlarımızı azaltıyoruz” dedi.

HSBC’den Charlotte Ong ise “Dolardaki mevcut zayıflık, Fed’in daha fazla gevşemesinin fiyatlandırılmasıyla uyumlu ancak piyasalar kendi merkez bankaları için benzer bir güvercin dönüşü fiyatladığından diğer G-10 para birimleri de sıcağı hissedecek. 2024’e girerken, özellikle yumuşak küresel büyüme ve nispeten güçlü ABD getirileri karşısında doların dayanıklılığına ilişkin görüşümüzü koruyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x