Altan Gördüm ve kızı Alize Gördüm’den samimi röportaj: Geleneklere bağlı bir aileyiz


Usta oyuncu Altan Gördüm ve kızı Alize Gördüm, bayram vesilesiyle Akşam gazetesine özel bir röportaj verdi. Altan Gördüm, bayram sabahlarının aile için özel bir zaman olduğunu belirtti: “Mutlaka beraber kahvaltı ederdik, hala da ederiz. O gün Alize’nin birlikte yapmak istediği ne varsa ailecek onu yapardık, biz sektör olarak herkesin evine döndüğü zamanlarda çalışmaya giden insanlar olduğumuz için özellikle tiyatroda bayram günleri gerçekten bizim için bayram gibi olurdu ve hâlâ da öyle.”

Alize Gördüm, çocukluk yıllarında ebeveynleriyle geçirdiği zamanların değerini anlattı: “Annem ve babamla geçirdiğim her an benim için çok kıymetli. Babam evde olduğunda dünyalar benim olurdu. Onunla oyunlar oynar, icatlar yapardık.” Altan Gördüm ise, “Her bayramda Alize’nin istediği şeyleri yapmaya çalışırız. Bu gelenekler bizim için çok önemli,” dedi.

ALİZE GÖRDÜM’ÜN OYUNCULUK YOLCULUĞU

Alize Gördüm, aslında psikoloji mezunu olduğunu ve oyunculuğu daha fazla deneyim kazanmak ve finansal olarak kendini güçlendirmek için seçtiğini belirtti. Ailesinin her zaman bilimsel arayışını ve hevesini desteklediğini söyledi. Altan Gördüm ise kızının sahne performanslarını objektif bir şekilde değerlendirerek, “Güzel bir laf vardır. Kuzguna yavrusu anka görünürmüş. Bu öyle bir şey değil. Ben mümkün olduğunca objektif söylüyorum. Alize’yi ben sahnede de izledim ki bence bir insanın oyunculuğu hakkında karar verilecekse sahnede izlenmelidir. Alize gelişime son derece açık ve oyunculuğu meslek olarak seçecek olursa kendini çok rahatlıkla geliştirebilir. Oyunculuğunu iyi buluyorum evet.” şeklinde konuştu.

Altan Gördüm, kendi kurduğu oyunculuk akademisi aracılığıyla sektöre birçok yetenekli isim kazandırdığını söyledi. Gördüm, Sektöre kazandırdığımız çok arkadaş var. Şimdi üç beş kişinin adını sayarsam diğerleri bu röportajı okuduklarında üzülebilirler ,dolayısıyla isim vermeyeyim ama şu anda aktif olarak ça- lışan Ekin Koç var. Çok başarılı bir oyuncu ve bizi gururlandırıyor. Hande Doğandemir, Leyla Tanlar, Sarp Can, Çağlar Ertuğrul, Aslıhan Malbora, Giray Altınok, Pınar Deniz ve Gökçe Eyüboğlu…” dedi.

Gördüm ailesi, geleneklerin toplumları ayakta tuttuğunu ve aile bağlarının her şeyden önemli olduğunu vurguladı. Alize ve Altan Gördüm, aile içindeki sevgi ve saygı dolu ilişkinin, onları bir arada tutan en büyük güç olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x