Türk Eximbank sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yeniledi

Bankadan yapılan açıklamaya göre, koordinatörlüğünü Emirates NBD Capital Limited, ICBC Turkey Bank AŞ ve The Commercial Bank’ın, Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğünü ise ING Bank N.V. ve Standard Chartered Bank’ın üstlendiği Türk Eximbank’ın 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi üç para birimli olarak gerçekleşti.

İŞLEME AVRUPA, UZAK DOĞU VE KÖRFEZ BÖLGELERİNDEN 21 BANKA KATILIM SAĞLADI.

Türk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde oranla yenilerken, Türk ihracat sektörüne destek amacıyla 496,2 milyon avro, 79 milyon dolar ve 350 milyon yuan olmak üzere toplam 658 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.​​​​​​​

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, işleme sürdürülebilirlik performans kriterleri ekleyerek, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını daha da ileriye taşıdıklarının altını çizdi.

Güney, “Depremden etkilenen bölgelerde kadın girişimci ve kadın istihdamını destekleyen firmaların finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması için kredi desteğimizin artırılması ve sürdürülebilirlik ilkelerine dayalı olarak yeşil üretim yapan KOBİ’lere kaynak sağlanması hedefi dahil olmak üzere sürdürülebilirlik performans kriterleri ekleyerek gerçekleştirdiğimiz dördüncü sendikasyon işlemimizi yüzde 100’ün üzerinde yenilemenin gururunu yaşıyoruz.

Bu işlem ile birlikte sene başından bu yana toplam 4 milyar dolar yurt dışı kaynak sağlamış olduk. Türk Eximbank olarak ihracatçılarımıza kaynak sağlamaya devam ederken sürdürülebilirlik alanında ilave adımlar atmayı sürdüreceğiz. Sağladığımız uluslararası kaynağın ülkemize ve ihracat sektörüne hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.​​​​​​​

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x