Yeniden Refah kapıyı açtı: Saadet’e eriyorlar

Saadet Partisi’nden Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Akdağoğlu, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Furkan Kılıçoğlu’ndan oluşan heyetin YRP’yi ziyaretinde, iki partinin birleşeceği iddiaları da konuşuldu.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, yerel seçim değerlendirmeleri sonrası Saadet Partisi’nin Yeniden Refah Partisi’yle birleşme olasılığının gündeme gelip gelmeyeceği yönündeki soruya şöyle yanıt verdi:

“Biz değerlendirmemizi yapıyoruz. Saadet Partisi, aldığı sonuçları değerlendirir. Bizim gündemimizde bir birleşme, ayrışma yok. Şimdi bir bayram ziyaretindeyiz. Bunların değerlendirileceği, nasıl olacağı, hangi siyasi partiyle ne konuda görüşüleceğine dair kanaatlerimiz, daha sonra yetkili kurullarımızda değerlendirilir, kamuoyuna açılır.”

ODATV İKİ PARTİNİN DE KAYNAKLARINA SORDU

Odatv’ye konuşan Saadet Partisi kaynakları, Mustafa Kaya’nın açıklamalarını işaret ederek, “Şu an böyle bir gündemimiz yok. Önümüzdeki hafta Genel İdare Kurulu toplantımız var. Bu toplantı öncesinde böyle bir yorum yapılmaz” ifadelerini kullandılar.

“EVET DEMEK DE DEĞİL HAYIR DEMEK DE DEĞİL”

Saadet Partisi kaynakları şu anki süreçte kapının kapalı olmadığını belirterek, “Bu evet demek de değil, hayır demek de değil. İlerleyen süreçte böyle bir gündem olursa, o zaman değerlendirilir.” dedi.

YENİDEN REFAH KAPIYI AÇTI

Yeniden Refah Partisi kaynaklarından Odatv’ye yapılan açıklamada da şu an parti gündeminde böyle bir konunun olmadığı ancak gündeme geldiğinde gerekli değerlendirmelerin yapılacağı belirtildi.

Ayrıca seçim sonuçlarına dikkat çeken Yeniden Refah’lı kaynaklar, “Saadet Partili kardeşlerimizin son seçim sürecinde bize doğru eğilimleri oldu. Gerek tabandan gerekse üst yönetimden seçim sonrası olumlu yorumlar ve tepkiler aldık. Şu an için gündemimizde bir ittifak ya da birleşme yok. Ancak gündeme geldiğinde milli görüş temsilcileri olarak bir arada durmaya şartlarımız uyduğu sürece karşı değiliz” ifadeleri kullanıldı.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x